A stressz, az ülő életmód vagy egy korábbi sérülés könnyen felboríthatja az izmok egyensúlyát és lassíthatja a vérkeringést. Ilyenkor gyakran jelentkezik izommerevség, fáradtság, fájdalom, sőt, akár mozgáskorlátozottság is. A gyógymasszázs természetes és hatékony eszköz, ami segít helyreállítani a test egyensúlyát. Hogyan hat a gyógymasszázs a vérkeringésre, az izmokra és miként válik hasznos terápiás kiegészítővé a gyógyulás során? A www.gyogytornaszom.hu linkre kattintva ezt is megtudhatod!

A gyógymasszázs egyik legnagyobb előnye a vérkeringés serkentése. Amikor a szakképzett masszőr speciális mozdulatokkal dolgozik a testeden, azzal gyakorlatilag „megdolgoztatja” az ereket. A simító, gyúró, dörzsölő és ütögető technikák hatására a vér gyorsabban áramlik, ezáltal több oxigén és tápanyag jut el az izmokhoz, gyorsabban ürülnek ki a salakanyagok, csökken az ödéma és a gyulladás, valamint erősödik az immunválasz. A fokozott vérkeringés hatására a tested hatékonyabban regenerálódik, az izmok gyorsabban felépülnek egy-egy terhelés vagy sérülés után, de csökken a feszültségérzet is. A gyógymasszázs tehát nemcsak „jólesik”, hanem kifejezetten jót tesz a szervezet vér- és nyirokkeringésének.

Az izomfunkciók a masszázs által is támogathatóak

A mozgás szorosan összefügg az izmaid állapotával. Amikor ezek letapadnak, görcsösek vagy gyengék, az egész tested működése lelassulhat. A gyógymasszázs segít helyreállítani az izomzat rugalmasságát és tónusát. A kezelések során alkalmazott technikák, például gyúrás, dörzsölés, vibráció, célzottan hatnak az izomszövetre. Ezek együttes hatására oldódnak az izomcsomók és letapadások, csökken az izommerevség, javul az izmok oxigénnel való ellátottsága, illetve nő az izomerő és az állóképesség. Ez különösen fontos lehet például sportolóknál, ülőmunkát végzőknél, időseknél vagy mozgásszervi problémákkal élőknél, akiknek az izmai gyakran túlterheltek vagy éppen alulműködnek.

A fájdalomcsillapítás masszázzsal természetes módon elérhető

A fájdalom gyakran az izmok túlfeszülése, keringési zavar vagy gyulladás miatt alakul ki. A gyógymasszázs ezekre a problémákra egyszerre hat, hiszen lazítja az izmokat, serkenti a keringést, így csökkenti a gyulladást is. Mindez együtt segíti a fájdalom természetes úton történő enyhítését, mellékhatások nélkül. A masszázs során a szervezet endorfinokat is termel, vagyis olyan természetes fájdalomcsillapítókat, amik javítják a közérzetet. Sok páciens számol be arról, hogy már egyetlen kezelés után érezhetően enyhült a fájdalma, különösen nyak-, váll-, derék- és hátfájdalom esetén.

Mikor érdemes szakemberhez fordulni?

A válasz rendkívül egyszerű, minél előbb, annál jobb. Ha rendszeresen tapasztalsz izomfeszültséget, keringési problémákat, például hideg végtagokat, fáradtságérzetet vagy fájdalmat mozgás közben, akkor a gyógymasszázs remek kiindulópont lehet. Természetesen, minden esetben fontos az orvosi diagnózis, de a masszázs sokszor az első lépés a teljes gyógyulás felé. Az egyensúly, a fájdalommentesség és a jobb közérzet már az első kezeléssel elindul.